Firma

 

El Molino, tradycja zobowiązuje.

Jeśli firma działa od niemal stu lat i od trzech pokoleń pozostaje w rękach tej samej rodziny to jej faktyczna wartość musi być znacznie większą niż kapitał jaki przez te wszystkie lata udało się w niej zgromadzić. Historia, tradycja, poczucie misji oraz szacunek do poprzedników zobowiązują do tego, aby nieustannie dbać o rozwój i dobre imię marki. Firma o której mowa nazywa się El Molino.

 

Początek

Przedsiębiorstwo produkujące płytki ceramiczne zostało założone w Hiszpanii przez Cipriano Castelló w roku 1922. Jak na owe czasy firma należała do najbardziej kreatywnych i innowacyjnych. Już wówczas było wiadome, że nie będzie to po prostu jeden z wielu producentów i że jego naturalne miejsce znajduje się wśród najwybitniejszych pionierów rodzącego się w europie przemysłu ceramicznego.

ElMolino - dawna fabryka
stare zdjęcia z fabryki płytek
z kart historii - El Molino

 

Filozofia

Odpowiedzialny biznes to nie tylko zarabianie pieniędzy i pomnażanie kapitału. Biznes to odpowiedzialne kreowanie rzeczywistości, w której idealne dla siebie miejsce znajdują skupieniu wokół niego ludzie. W El Molino pracuje blisko 200 wykwalifikowanych pracowników, którzy czują się częścią bardzo ważnego przedsięwzięcia. Dzięki temu każdego dnia wykazują się zaangażowaniem, kreatywnością i poczucie odpowiedzialności za wygląd oraz jakość opuszczających mury ich fabryki płytek.

 

Wszechstronność

Obecnie w Europie wielu jest drobnych wytwórców ceramiki, skupionych na asortymencie tylko jednego rodzaju. Na ich tle potencjał El Molino wydaje się być wręcz gigantyczny. Ilość i różnorodność oferowanych modeli płytek jest tu imponująca. Publikowany każdego roku generalny  katalog produktów od dłuższego już czasu obejmuje każdorazowo ponad 100 różnych kolekcji. Są wśród nich propozycje nowoczesne, klasyczne, imitujące różne naturalne materiały jak drewno czy kamień.

 

Zaplecze

Marka dysponuje nowoczesnym zapleczem produkcyjnym, biurowym i ekspozycyjnym zlokalizowanym na terenie Hiszpanii w Castellon – Avenida Manuel Escobedo de Onda. Zakład zajmuje teren niemal 2,5 hektara a znajdujące się na nim budynki mają powierzchnię 48 000 m2.

 

Przedstawicielstwo

El Molino ma swoje lokalne przedstawicielstwa na wszystkich najważniejszych światowych rynkach. Także w Polsce firma zapewnia w tym zakresie najwyższej jakości serwis. Polski oddział dba o jak najlepsze relacje hiszpańskiego producenta z tutejszymi klientami, dystrybutorami oraz bezpośrednimi importerami.

 


 

Jesteś firmą zajmującą się importem płytek? Szukasz lokalnego dystrybutora na swoim terenie? Potrzebujesz przystępnych cenowo, doskonałych produktów do realizacji dużych inwestycji? Skontaktuj się z firmą El Molino za pośrednictwem jej przedstawicielstwa w Polsce. Gwarantujemy pełen profesjonalizm, dostęp do kompleksowej wiedzy na temat asortymentu oraz współpracę na najwyższym poziomie.

Przejdź do zakładki kontakt